Jak to celé bylo…

Projekt Zavěšená vstupenka vznikl v roce 2017 v brněnském Divadle Polárka. Idea byla jednoduchá avšak novátorská: poskytnout možnost dětem ze sociálně slabšího zázemí navštívit dětská divadelní představení. V roce 2019 se k projektu připojila další tři divadla pro děti – v Hradci králové (Divadlo Drak), Českých Budějovicích (Malé divadlo) a na Kladně (Divadlo Lampion) – která nechávala na svých pokladnách zavěšovat dětské vstupenky, aby je později mohli distribuovat mezi ty děti, které je potřebují. 

A jak je to dnes…

V roce 2023 se projekt rozšířil o dospěláckou verzi Zavěšené vstupenky a stále se připojují další divadla, která se na posílání dobra dál chtějí s námi
podílet. Nejen děti, ale často i někteří dospělí nemají tu možnost navštívit divadlo. Protože chceme tuto příležitost šířit, připojují se další divadla po celé republice a začínají svým divákům nabízet možnost vstupenku zakoupit a zavěsit i pro dospělé budoucí diváky.

Princip ale zůstává stejný.

Je jasné, že divadlo nezasytí ani neuhasí žízeň, ale může nám nabídnout zábavu, porozumění i odpočinek. Ne každý si však tento luxus” může dovolit a investování do divadelního zážitku pro něj není prioritou. Skrze zavěšenou vstupenku umožníte navštívit divadlo všem bez rozdílu.

Jak to funguje?

Na pokladně nebo webu vašeho divadla zakoupíte vstupenku, dětskou nebo dospěláckou. Následně ji divadlo nabídne partnerským neziskovým organizacím, které ji pošlou dál svým klientům. Ti si pak vyberou z nabídky divadla představení, na které svou vstupenku uplatní. Bohužel se nedozvíte, kdo vaši vstupenku využil a ani my vstupenku od těch ostatních nerozeznáme. Můžete si být však jisti, že doputovala do správných rukou.

Jak zavěšenou vstupenku získat?

Zavěšené vstupenky nabízíme jednotlivým neziskovým organizacím. Pokud jste klientem jedné  ze zapojených organizací, nebojte se zeptat jejich pracovníků, určitě Vám Zavěšenou vstupenku nabídnou.

Cílem projektu je umožnit divadelní zážitek všem bez rozdílu. Vždyť kultura je koneckonců zásadním prvkem v životě nás všech. Kultura obohacuje, těší a pomáhá lépe porozumět sobě i druhým.

 

Připojit se
k Zavěšené
vstupence